Mikulášská nadílka letos zdravěji

Součástí mikulášských balíčků bývá velké množství cukrovinek s mikulášským motivem. Všichni známe čokoládové figurky ve tvaru čerta či Mikuláše, perníčky, čokoládové tyčinky a bonbóny. Děti mají samozřejmě radost a na takových pamlscích si pochutnají. Jenže tím akorát zásobíte své děti obrovskou porcí kalorií a nezdravých látek. 

Co takhle to zkusit letos omezit?

Vydáno 23.11.2018, přečteno: 156x
Autor: DIETAVKRABICCE.CZ
 
Nedat do mikulášské nadílky nezdravé laskominy vůbec neznamená, že ochudíme děti o sladké dobroty. Není nutné se vyhýbat sladkostem, pouze je třeba vybrat menší množství takových cukrovinek, které obsahují pouze kvalitní suroviny.

Čokoláda má své místo v mikulášské nadílce. Na tom se všichni shodneme. Ale proč místo umělých přeslazených náhražek nezkusit zdravější variantu, která bude mít minimálně 70% kakaa. Čokoláda může obsahovat například oříšky nebo višně či jiné ovoce, aby to bylo sladší a dětem chutnala.

Jako další laskominu můžete zvolit sušené ovoce. Dobrou variantou jsou například sušené švestky a meruňky, ale i fíky a datle. Také na různé druhy ořechů jako například burské, lískové nebo vlašské bychom určitě neměli zapomenout. 

Pro další zdravé cukrovinky můžeme zamířit například do lékárny nebo do krámků se zdravou výživou. Vybrat můžete třeba medové, ale i bylinkové bonbony či javorová lízátka.

Klasickou nedílnou součástí mikulášské nadílky je čerstvé ovoce, takže určitě ani to by nemělo chybět, ať zachováme něco z tradice. Do balíčku můžete přidat třeba mandarinku kiwi, jablko nebo banán.

A pokud budete mít dostatek času a energie, můžete svým ratolestem zkusit upéct i zdravější verti perníčků a zabalit do hezkého obalu. Určitě to velmi ocení a pochutnají si :). 
 
 
 

Osobní odběr: Praha, Praha – východ, Praha – západ

Kontaktní formulář

Chcete-li si domluvit konzultaci s naší výživovou poradkyní, která Vám doporučí pro Vás vhodný stravovací program, neváhejte nás kontaktovat.

Napište nám

Denní menu již od 269,-Kč*

V ceně je zahrnuto 5 chutných jídel na celý den

  • Snídaně
  • Svačina
  • Oběd
  • Odpolední svačina
  • Večeře

Staňte se klientem

Chcete zhubnout nebo jen jíst zdravě s naší krabičkovou dietou? A to vše bez stresu ještě si pochutnat?

Více info