Zdravá výživa

Zdravá výživa a zdravý životní styl je v naší společnosti stále populárnější. Správný výběr a kombinace potravin nejen nezatěžuje náš organismus, ale může být i prospěšný našemu zdraví. Důležitou součástí zdravého životního stylu je mimo pitného režimu, dostatku pohybu i odpočinku pravidelná a pestrá strava a udržování vhodné tělesné hmotnosti. Výživa je zdrojem energie a všech látek potřebných k růstu a obnově tkání. Základním úkolem zdravé výživy je zajistit vyvážený přísun energie a živin ve formě bílkovin, tuků, sacharidů, vitamínů, minerálních látek a vody přiměřeně věku, zdravotnímu stavu a životnímu stylu.


Zdravá výživa a zdravý životní styl je základem pro zdravé hubnutí. Pro zdravé hubnutí je vhodné dodržovat pitný režim, dostatečně se hýbat a odpočívat a samozřejmě se pravidelně a pestře stravovat. Snížení energetického příjmu a zvýšení aerobních pohybových aktivit vede k úbytku váhy ve zdravé míře. Vyhněte se nezdravým a pro dietu nevhodným receptům a jezte zdravě, vyváženě a chutně a najděte si pohybovou aktivitu, která Vás bude bavit. Vyzkoušejte naší krabičkovou dietu, která obsahuje to pravé pro vaši redukci váhy.

Dělená strava

Dělená strava není dieta, ale úprava jídelníčku a nejlépe celého životního stylu. V principu dělí potraviny do tří skupin, které se v trávicím traktu zpracovávají odlišně. První skupinou jsou bílkoviny (především maso, sýry a vejce), druhou sacharidy (především přílohy a pečivo) a třetí takzvané neutrální potraviny (zelenina, houby, oleje, tučné mléčné výrobky). Aby trávení probíhalo bez komplikací a zátěže organismu, bílkovinné a sacharidové potraviny by se neměly vzájemně kombinovat.

Dietní jídelníček
Dietní jídla
Druhy diet

Detoxikace organismu

Lidé každodenně přichází do styku s velkým množství škodlivých a neužitečných látek, které naše tělo nestíhá vylučovat. Odstranění toxických vlivů, tedy vlivů, které narušují rovnováhu v našem organismu, vrací autoregulační procesy organismu do normálu. Některé vlivy svého okolí ovlivnit ale nemůžeme. Detoxikační kůra – dostatečný příjem vhodných nápojů, zdravé stravování, dostatek vlákniny, doplňky stravy, fyzická aktivita, masáže a saunování - může stav našeho těla příznivě ovlivnit.Více naleznete pod odkazem detoxikační dieta.

Bezplatná zákaznická linka

800 200 204

Napište nám

info@dietavkrabicce.cz

Otázky a odpovědi

Časté dotazy