KRABIČKOVÁ DIETA - Krabičková dieta

Hubnout lze dnes i pomocí tzv. dietních boxů. Krabičková dieta je především pohodlná pro ty, kteří nestíhají vařit či nemají o dietním stravování příliš velký přehled. Tyto firmy a jejich odborníci jídlo nejen připraví, ale i za vás vypočítají kalorickou hodnotu pokrmu (většinou se pohybuje v rozmezí 5000 kJ pro ženy a 7000 kJ pro muže).

Dukanova dieta

Tuto dietu založenou převážně na konzumaci bílkovin a omezování sacharidů vytvořil francouzský lékař Pierre Dukan. Dukanova dieta má čtyři fáze - útočnou, proplouvací, upevňující a stabilizační. V prvních fázi dochází k největší redukci hmotnosti, mezi dovolené potraviny patří libové maso a ryby, vejce, netučné mléčné výrobky. Ve fázi proplouvací se ke dnům s čistě bílkovinnou stravou přidávají dny, kdy je dovolena i zelenina. Během třetí upevňující fáze se pomalu přechází na normální stravování, navíc se smí konzumovat ovoce. Poslední stabilizační fáze se dodržuje celý život a vychází ze základní myšlenky předchozích tří fází a zásad zdravého životního stylu. Více informací naleznete pod odkazem dukanova dieta.

Žlučníková dieta

Pokud máte zažívací problémy, je vám těžce po tučném jídle a pociťujete bolest v pravém podžebří nebo se chystáte na operaci se žlučníkem, úlevu vám může zajistit žlučníková dieta. Žlučníkovou dietu obvykle doporučuje lékař v případě, že se potvrdí zánět žlučníku, žlučníkové kameny, žlučníková kolika nebo nádory žlučníku. Tato dieta je ale vhodná i pro lidi se zažívacími problémy, které by mohly vést k onemocnění žlučníku. Ke žlučníkové dietě patří především omezením konzumace tuků a kořeněných jídel, ale i dodržování zásad zdravé výživy – tedy začít den lehkou snídaní, jíst alespoň 4 x až 5 x denně, mezi jídly dodržovat maximálně 2 až 3 hodiny pauzu, všechna jídla připravovat čerstvá, omezit tučné, pečené nebo smažené jídlo na minimum a pít dostatečné množství neperlivé vody. Více informací o této dietě naleznete pod odkazem žlučníková dieta.

Mléčná dieta

Mléčná dieta je velmi monotónní dieta založená na konzumaci mléka a mléčných výrobků v kombinaci s malým množstvím zeleniny a masa v přesných časových intervalech. Při správném postupu lze během 14 dní shodit 7-10 kg. Mléčná dieta se hodí pro ty, kteří chtějí rychle zhubnout více kilogramů, mají pevnou vůli a jsou ochotni riskovat zdravotní komplikace v důsledku rychlé ztráty kil a nedostatku živin. K redukci váhy vede malý příjem kalorií, pravidelnost stravování, žádné přílohy ani sladkosti a pitný režim. Jídelníček při mléčné dietě tvoří zejména mléko a mléčné výrobky, v omezeném množství je možné jíst i maso a zeleninu. K tomu je doporučováno dodržovat pitný režim, tedy minimálně 2 litry vody denně. Více informací pod odkazem mléčná dieta.

Bezlepková dieta

Při bezlepkové dietě se snažíme ve stravě omezit příjem lepku neboli glutenu, konzumovat potraviny bezlepkové nebo s omezeným obsahem lepku. Výrobky obsahující gluten (lepek) jsou zakázané: ječmen, pšenice, žito a oves. Tyto složky by měly být nahrazeny kukuřicí, rýží nebo sójou. Bezlepková dieta je bohatá na bílkoviny, s nízkým obsahem tuků a polysacharidů. Bezlepková dieta je nezbytným a trvalým prostředkem stabilizaci stavu u celiakie a Duhringovy nemoci. Více informací naleznete pod odkazem bezlepková dieta.

Ovocná dieta

Ovocná dieta je krátkodobý dietní program, velmi podobný dietě ananasové, jen s tím rozdílem, že v ovocné lze kombinovat více druhů plodů nebo se naopak zaměřit na libovolný z nich, který nám nejvíce chutná. Dietních postupů a příkladů jídelníčků existuje nepřeberné množství a není na škodu se pustit i do drobného experimentování. Více informací pod odkazem ovocná dieta.

Dash dieta

Dieta Dash se řadí mezi  diety, které jsou odborníky nejčastěji uznávány jako ty nejzdravější. Tato dieta především snižuje krevní tlak a pomáhá k hubnutí. Reguluje cukr v krvi a zaměřuje se ve velké míře na potraviny s nízkým obsahem sodíku. Dieta Dash byla původně vyvíjena americkým Národním institutem pro plíce srdce a krev a poslední tři roky je hlavně v Americe velmi oblíbená. Více informací naleznete pod odkazem Dash dieta

Další druhy diet:

Dieta Lenky Kořínkové
Dieta Štefana Margity

Spočítejte si

Jaký program vám bude nejlépe vyhovovat?

BMI KALKULAČKA

Vyberte si

Zvolte si redukční nebo standardní stravu pro zdravý život.

Kolik to stojí

Zjistěte, kolik vás bude stát dieta v krabičce.

Zvolte program:

Uveďte, prosím, kolik denně utratíte za jídlo:

Snídaně
Oběd
Večeře
Svačiny
Celkem: 250 Kč

Věděli jste, že průměrný člověk pracující v kanceláři utratí denně za oběd 101 Kč, večeři 50 Kč a 50 Kč za snídani + svačiny? Naše DIETAVKRABICCE.CZ Vás tedy stojí navíc pouhých 39 Kč denně.

Nyní za jídlo utrácíte: 250 Kč
Cena diety v krabičce: 269 Kč
DIETAVKRABICCE.CZ
vás stojí:
19 Kč

objednattento
program

Uvedené ceny jsou bez DPH 15%

Praha, Středočeský kraj, Brno

Kontaktní formulář

Chcete-li si domluvit konzultaci s naší výživovou poradkyní, která Vám doporučí pro Vás vhodný stravovací program, neváhejte nás kontaktovat.

Napište nám

Denní menu již od 269,-Kč*

V ceně je zahrnuto 5 chutných jídel na celý den

  • Snídaně
  • Svačina
  • Oběd
  • Odpolední svačina
  • Večeře
Více info

Staňte se klientem

Chcete zhubnout nebo jen jíst zdravě s naší krabičkovou dietou? A to vše bez stresu ještě si pochutnat?

Více info