KRABIČKOVÁ DIETA - Dieta Lenky Kořínkové

Dieta Lenky Kořínkové byla evergreenem před deseti lety. Herečka Lenka Kořínková je nadšenou propagátorkou dělené stravy. Podle její diety však můžete jíst kdykoliv cokoliv, jen ve správné kombinaci. Metoda je založena na myšlence, že způsob stravování je odrazem vnitřního cítění každého z nás.

Principem této diety je dělení potravin na rostlinné a živočišné, čili na "kytičky" a "zvířátka". Vzájemně se nesmějí kombinovat potraviny živočišného a rostlinného původu a ovoce se zeleninou. Lze však kombinovat zeleninu s živočišnými i rostlinnými potravinami a ovoce s rostlinnými potravinami. Ze stravy je úplně vyloučen alkohol, bílé pečivo a cukr. Režim při dělené stravě probíhá tak, že v jednotlivých jídlech kombinujeme potraviny tak, abychom střídali "zvířátkové" a "kytičkové" dny.

U mnoha lidí tato dieta funguje, ale musí vynaložit velké úsilí k tomu, aby vytvořili vhodnou kombinaci jídel, která k sobě mohou být dle zásad dělené stravy přiřazena

Nevýhody

  • Jo-jo efekt. Pokud od zavedeného jídelníčku upustíme, kila se vrátí zpět..

  • Vyšší kalorická hodnota. Pokud se nedaří dostat kila dolů, příčina může být v množství snědeného jídla a nadměrné kalorické hodnotě.

  • Nedostatek vitamínů a minerálů, především vápníku, železa a vitamínů B. To může vést ke zvýšené únavě, osteoporóze, chudokrevnosti a dalším zdravotním rizikům.

  • kolísání krevního cukru

  • glukoneogeneze - přeměňování bílkovin na sacharidy. Při tomto procesu vzniká kyselina močová, která je hlavní příčinou nemoci “dna”.

Neexistují žádné vědecké důkazy, že se strava lépe tráví a vstřebává, pokud jsou v jídle jen bílkoviny spolu s tuky nebo jen sacharidy spolu s tuky.

Doporučujeme také vyzkoušet dietu v krabičce, kterou si můžete objednat přímo na našich stránkách.

Spočítejte si

Jaký program vám bude nejlépe vyhovovat?

Vyberte si

Zvolte si redukční nebo standardní stravu pro zdravý život.

Kolik to stojí

Zjistěte, kolik vás bude stát dieta v krabičce.

Zvolte program:

Uveďte, prosím, kolik denně utratíte za jídlo:

Snídaně
Oběd
Večeře
Svačiny
Celkem: 250 Kč

Věděli jste, že průměrný člověk pracující v kanceláři utratí denně za oběd 101 Kč, večeři 50 Kč a 50 Kč za snídani + svačiny? Naše DIETAVKRABICCE.CZ Vás tedy stojí navíc pouhých 39 Kč denně.

Nyní za jídlo utrácíte: 250 Kč
Cena diety v krabičce: 269 Kč
DIETAVKRABICCE.CZ
vás stojí:
19 Kč

objednattento
program

Uvedené ceny jsou bez DPH 15%

Osobní odběr: Praha, Praha – východ, Praha – západ

Kontaktní formulář

Chcete-li si domluvit konzultaci s naší výživovou poradkyní, která Vám doporučí pro Vás vhodný stravovací program, neváhejte nás kontaktovat.

Napište nám

Denní menu již od 269,-Kč*

V ceně je zahrnuto 5 chutných jídel na celý den

  • Snídaně
  • Svačina
  • Oběd
  • Odpolední svačina
  • Večeře

Staňte se klientem

Chcete zhubnout nebo jen jíst zdravě s naší krabičkovou dietou? A to vše bez stresu ještě si pochutnat?

Více info