Dash dieta

Dieta Dash je podle odborníků jednou z nejzdravějších diet. Je především určena k snížení krevního tlaku a hubnutí. Za 14 dnů se s touto dietou naučíte zahnat hlad, aniž byste ho vůbec pocítili. U diety dash je důležité se při regulování cukru v krvi vyhnout potravinám, v nichž je obsaženo velké množství cukru. To znamená, že si každý den můžete dopřát dvě až tři nízkotučná jídla jako například jogurt a zároveň omezit sýry, neboť obsahují velké množství sodíku. Je také užitečné vyloučit z jídelníčku škrobová jídla s obsahem cukru, tím můžeme ještě více snížit jeho přítomnost v krvi. Místo toho do jídelníčku doplníme více listové zeleniny, jako je například hlávkový salát, brokolice nebo kapusta. Připojíme i zeleninu jako rajčata a papriku.

Dash dieta nezakazuje maso a tak jej můžete denně sníst do 200g. Ideální je rybí maso. Bílkoviny získáváme ze zdravých jídel, která obsahují i zdravé tuky- ořechů nebo ryb jako losos či makrela. Avokádo navíc obsahuje i vitamín E a beta-karoten. Můžeme používat olivový, řepkový i ořechový olej jako zálivku. V prvních týdnech jde především o to, abyste změnili své stravovací návyky a zlepšili metabolismus. Potraviny, které je vhodné užívat při Dash dietě by měly obsahovat nízký obsah sodíku. Snížit obsah sodíku v jídle můžete i tak, že začnete používat místo soli koření. Vaříte-li rýži, těstoviny nebo brambory, rovněž se vyhněte použití soli. Nejefektivnější řešení, jak sestavit svůj zdravý jídelníček je konzultace s nutričním poradcem , který vám doporučí program přímo pro vás.

V dnešní době je obsah sodíku v potravinách označen, jako kupující tedy vybírejte ty výrobky, kde je uvedena nízká hladina sodíku, výrobky bez přidaného sodíku a podobně a vyhněte se obecně konzervovaným potravinám. Neoddělitelnou součástí diety by měla být i pohybová aktivita. Patnácti minutami pravidelného cvičení, jakým může být například běh, prospějete jak hubnutí, tak svému celkovému zdravotnímu stavu. Změna životního stylu je vždy dlouhodobější proces, který je ne vždy lehké dodržet. Pamatujte si, že je vždy lepší, než zkoušet dietu na vlastní pěst, oslovit nutričního specialistu.

Bezplatná zákaznická linka

800 200 204

Napište nám

info@dietavkrabicce.cz

Otázky a odpovědi

Časté dotazy