Jídlo na dlouhé letní cesty

Čas letních dovolených se pomalu ale jistě blíží a vás čeká dlouhá cesta k vytouženému moři? Jak si cestu zkrátit necháme na vás, ale s jídlem se budeme snažit poradit.  Všechny tipy jsou jednoduché a rychlé na přípravu.
Vydáno 20.06.2018, přečteno: 585x
Autor: DIETAVKRABICCE.CZ
 
Zelenina a ovoce
Zde ani o nějaké přípravě nemůže být řeč. Různé druhy zeleniny a ovoce stačí omýt, nakrájet, vložit do misky a uzobávat pak můžete celou cestu. Hlavně se nemusíte bát, že budete mít za pár minut zase hlad nebo chuť na sladké, jak tomu bývá u jednoduchých cukrů.  Co se týká zeleniny, tu můžete doplnit humusem nebo jednoduchou tvarohovou pomazánkou.


RAW kuličky
Pokud pamatujete na naše tipy ohledně vánočního cukroví, určitě si vybavíte recept na datlové lanýže. Tyto jednoduché kuličky si připravíte během pár minut a radost z nich budou mít malí i velcí. Můžete k hmotě přidat například i jiné sušené ovoce a tím pozdvihnout chuť na jinou úroveň. Pokud se ale i tak chcete přípravě vyhnout, specializované obchody se zdravou výživou nabízí různé varianty raw tyčinek i kuliček.


Smoothies
Už jste skoro jednou nohou z domu, ale v tom si uvědomíte, že máte v lednici ještě zbytky ovoce a je vám líto je vyhodit?  Udělejte si z nich na cestu smoothie. Nejjednodušší způsob, jak ovoce zpracovat. V kombinacích se meze nekladou, takže se nemusíte bát. Jen malý tip od nás. Snažte se lahvičku s obsahem držet co nejvíce od přímého slunce. Jinak by se vám mohl celý obsah pokazit.


Alternativy
Pamatujete jako malé děti na výletovou klasiku řízek s chlebem? I když se to nezdá, toto jídlo lze připravit ve zdravé a odlehčené variantě. Stačí maso upéct v troubě, místo smažení ve vysoké vrstvě oleje, a místo chleba maso zabalit společně se salátem a zeleninou do celozrnné tortilly. Jednoduché jídlo, které uspokojí i nejvybíravější strávníky.
 
 
 

Osobní odběr: Praha, Praha – východ, Praha – západ

Kontaktní formulář

Chcete-li si domluvit konzultaci s naší výživovou poradkyní, která Vám doporučí pro Vás vhodný stravovací program, neváhejte nás kontaktovat.

Napište nám

Denní menu již od 269,-Kč*

V ceně je zahrnuto 5 chutných jídel na celý den

  • Snídaně
  • Svačina
  • Oběd
  • Odpolední svačina
  • Večeře

Staňte se klientem

Chcete zhubnout nebo jen jíst zdravě s naší krabičkovou dietou? A to vše bez stresu ještě si pochutnat?

Více info