Hubnutí: Cviky na břicho

Sklapovačky, sedy-lehy

Je to jeden z nezjnámějších cviků na posílení břicha a břišních svalů.

Lehněte si na podložku na záda a natáhněte nohy i ruce. Současně zvedejte nohy a ruce do vzduchu dokud se vzájemně nedotknout. Je důležité, aby nohy a ruce byli natažené. Sklapovačky patří sice mezi základní cviky na břicho, ale doporučil bych je spíše zkušenějším a trénovanějším lidem. Pokud s cvičením břicha začínáte, bude jednodušší začít s tzv. zkrovačkami, které jsou jednodušší a někdy i efektivnější.

Zkracovačky – posilování břicha

Zkracovaček posílí svalstvo horních bříšních partií.

Lehněte si na podložku na záda a pokrčte si nohy. Ruce si dejte za hlavu nebo na hrudník a pomalu se zvedejte směrem ke kolenům. Důležité je, aby jste cvik prováděli pomalu. Není důležitá rychlost, ale přesné provedení. Při zvedání se nezvedejte celí. Bederní část zad by měla zůstat na podložce a při cvičení byste měli cítit pálení v horní části břicha.

Pohyb na kole v leže

Lehněte si na záda, pokrčte nohy a zvedněte je do vzduchu tak, aby stehna svíraly s trupem těla pravý úhel. Ruce nechte ležet podél těla a začněte pomalu jakoby šlapat na kole. Určitě ucítíte pálení v oblasti bříšního svalstva a také v oblasti stehen. Tento cvik je několikanásobně efeketivnější než zkracovačky nebo lehy sedy. Uvidíte, že několikaminutové cvičení každý den, vám za pár týdnů vytvaruje vaše bříško.

Doporučujeme také vyzkoušet krabičkovou dietu, kterou si můžete objednat přímo u nás.

Bezplatná zákaznická linka

800 200 204

Napište nám

info@dietavkrabicce.cz

Otázky a odpovědi

Časté dotazy