Silvestrovský večírek bez zbytečného obžerství

Během svátků jste se drželi na uzdě, ale bojíte se, že s koncem roku svůj režim porušíte? Nemějte strach. Ani oslavy nového roku se nemusí nést ve znamení nezřízeného přejídání a zapíjení litry alkoholu. Naše dnešní tipy vám prozradí jak na to! 
Vydáno 15.12.2017, přečteno: 470x
Autor: DIETAVKRABICCE.CZ
 
  • Zdravé pohoštění
Ať už zastáváte roli hostitele nebo návštěvy, zdravé pohoštění přijde vždy vhod. U nás se stále u většiny lidí zdravé rovná ne moc chutné, ale opak je pravdou. Připravte například jednohubky z okurek natřené tvarohovou pomazánkou s bylinkami a uvidíte, že se po nich jen zapráší. Pokud víte, že by hosté ocenili například zdravou verzi oblíbených bramborových chipsů, ty můžete rovněž připravit doma v troubě. Jen brambory nakrájíte na tenké plátky, zakápnete olivovým olejem a necháte péct do zlatova. Dochutit je pak můžete bylinkami nebo špetkou soli. O variantách na sladké pohoštění se můžete dočíst například v našem předchozím článku, kde představujeme dva druhy zdravého cukroví.
 
  • Dostatek tekutin
Tohle pravidlo platí jak pro abstinenty, tak pro ty, kteří si sklenku alkoholu neodpustí. Dostatek nealkoholických tekutin v průběhu večera je skvělou prevencí proti novoroční kocovině a také vám zasytí žaludek. Tím pádem budete mít menší chuť na různá pokušení během večera. Jako ideální se nabízí voda, ale pokud vám to přijde moc obyčejné, nakrájejte do džbánu čerstvý citron, okurku nebo rozmačkejte hrst malin. Vodu tím ochutíte a na stole bude také lahodit oku.
 
  • Pohyb během večera
Největší sklony k ochutnávání budete zaručeně mít, pokud se nehnete celý večer od stolu. Snažte se procházet mezi hosty nebo třeba nabídněte pomoc hostiteli s přípravou pohoštění. Jakmile zaměstnáte mozek nějakou jinou činností, chutě na hřešení vás snáze přejdou. Určitě se nebraňte ani občasným vycházkám na čerstvý vzduch.  

Hlavní zásadou je ale nemít žádné výčitky. Pokud si uzobnete pár kousků chipsů nebo dáte sklenku vína, nikdo vás soudit nebude. Ne nadarmo se říká všeho s mírou. Od nového roku můžete začít například s naší krabičkovou dietou.  Ta vás zaručeně dostane zpět do formy. 
 
 
 

Osobní odběr: Praha, Praha – východ, Praha – západ

Kontaktní formulář

Chcete-li si domluvit konzultaci s naší výživovou poradkyní, která Vám doporučí pro Vás vhodný stravovací program, neváhejte nás kontaktovat.

Napište nám

Denní menu již od 269,-Kč*

V ceně je zahrnuto 5 chutných jídel na celý den

  • Snídaně
  • Svačina
  • Oběd
  • Odpolední svačina
  • Večeře

Staňte se klientem

Chcete zhubnout nebo jen jíst zdravě s naší krabičkovou dietou? A to vše bez stresu ještě si pochutnat?

Více info