Rychlé a zdravé snídaně

Patříte k lidem, kteří si jsou schopni kvůli dobré snídani ráno přivstat? Nebo je pro vás jídlo po ránu spíše nutné zlo? Dnes vám přinášíme pár tipů, díky kterým si ráno nastavíte budík klidně i o 30 minut dříve. 
Vydáno 08.02.2018, přečteno: 648x
Autor: DIETAVKRABICCE.CZ
 
  • Chia puding nebo kaše
Rozruch kolem chia semínek v poslední době zaznamenal snad každý. Jedná se o tzv. super potravinu, kterou do svého jídelníčku zařazuje čím dál více lidí. Obsahují velký podíl vápníku, vlákniny a nespočet dalších minerálních látek. Po namočení nabobtnají, tudíž se často využívají i ve veganské kuchyni jako pojivo např. těsta při pečení. Hodí se i pro rychlou přípravu kaší a teď oblíbeného chia pudingu. Stačí semínka přes noc namočit, nebo přidat během vaření do kaše, a vytvoří krásnou tuhou hmotu. Dozdobit můžete různým ovocem.
 
  • Avokádo na sto způsobů
Pokud sledujete sociální sítě, určitě jste zaznamenali boom kolem „avo toasts“. Momentálně jsou k dostání snad ve většině restaurací a kavárnách. Avokádo je ale skvělá surovina, ze které hravě vykouzlíte pokrmy jak na slano, tak na sladko. Hodí se skvěle jako příloha k vajíčkům nebo si z něj připravíte skvělou pomazánku. Co se sladké varianty týká, skvěle se hodí na přípravu domácí zdravé varianty „nutelly“. Na tu vám přineseme recept v jednom z dalších článků.  
 
  • Variace pomazánek
Taky se vám při slově pomazánka vybaví ne moc dobrá a nezdravá varianta z dětství? Tak na tu rozhodně zapomeňte. Pomazánky jsou vděčným a variabilním jídlem, které připravíte snadno ze surovin, které máte běžně doma a přizpůsobíte si je dle své chuti. Tradiční máslo nahraďte buď tvarohem nebo odlehčenou verzí tvarohových pomazánek běžně dostupných v obchodech. Finální úprava a dochucení je jen čistě na vaší chuti. 
 
 
 

Osobní odběr: Praha, Praha – východ, Praha – západ

Kontaktní formulář

Chcete-li si domluvit konzultaci s naší výživovou poradkyní, která Vám doporučí pro Vás vhodný stravovací program, neváhejte nás kontaktovat.

Napište nám

Denní menu již od 269,-Kč*

V ceně je zahrnuto 5 chutných jídel na celý den

  • Snídaně
  • Svačina
  • Oběd
  • Odpolední svačina
  • Večeře

Staňte se klientem

Chcete zhubnout nebo jen jíst zdravě s naší krabičkovou dietou? A to vše bez stresu ještě si pochutnat?

Více info