Předchozí
Další

Špenát - opravdový silák mezi listovou zeleninou

Špenát si v našich srdcích získal to pravé místo, když si ho před každou záchranou krásné Oli dal neohrožený Pepek námořník. Je to vitamínová bomba, která je nabušená velkým množstvím prospěšných látek a obsahuje více než 90 % vody, takže je ideální během redukční diety. Dnes se tato plodina pěstuje téměř po celém světě a v Evropě jsou hlavními pěstiteli Itálie, Francie a Německo.
 
Obsahuje i spoustu cenných látek jako je vitamín A, C, D, E a K, betakaroten, kyselinu listovou, biotin, niacin, sodík, draslík, vápník, fosfor, jód, měď, zinek, mangan, hořčík a také tolik známé železo. K železu se však pojí jeden mýtus a to je, že špenát obsahuje enormní množství tohoto stopového prvku, což není pravdou. Špenát, co se obsahu železa týče, nijak nevyniká nad jinou listovou zeleninou, ale tvrdí se, že k omylu došlo během publikace článku, kdy autor udělal chybu a posunul v hodnotě železa desetinnou čárku. Tato chyba byla následně opravena, ale v mysli lidí špenát stále zůstává tím železným hrdinou.
Vydáno 02.07.2020, přečteno: 235x
Autor: DIETAVKRABICCE.CZ
 

Spánek jako mocný všelék - napomáhá hubnutí a zlepšuje zdraví

Spánek je jednou ze základních potřeb, kterou ke správnému fungování potřebuje každá lidská bytost. Existuje mnoho knih a studií zabývající kvalitou spánku, jeho délkou, účinky, případnými poruchami apod. My se budeme snažit vám v dnešním článku předat ty nejdůležitější informace a doufáme, že ode dneška bude spánek jednou z vašich hlavních priorit.
Vydáno 30.06.2020, přečteno: 236x
Autor: DIETAVKRABICCE.CZ
 

Když se řekne vitamín D

Co se vám vybaví, když se řekne vitamín D? Většině z nás asi opalování a sluníčko. To máte samozřejmě pravdu, ale není to tak zcela všechno. Pojďme se na tento cenný vitamín zaměřit více a poodhalit, proč je pro náš organismus tak důležitý.
 
Vydáno 04.06.2020, přečteno: 297x
Autor: DIETAVKRABICCE.CZ
 

9+1 tipů, jak zvýšit hladinu testosteronu

Dnešní článek bude výhradně pro pány, ale je pravdou, že i dámy si zaslouží být vzdělány v této oblasti. Nedostatek testosteronu u mužů je v dnešní době smutným trendem. Když se vrátíme v čase o 100 let zpátky, tak průměrná hladina testosteronu se pohybovala mezi 800-2000 ng/dL, dnes je to 300-1070 ng/dL. Tato drastická změna hodnot je šokující, a proto je důležité, aby i muži dbali na udržení optimální hodnoty tohoto hormonu v těle.
Vydáno 02.06.2020, přečteno: 325x
Autor: DIETAVKRABICCE.CZ
 

Rodinné menu domů

Nouzový stav stále trvá a opatření proti koronaviru budeme muset ještě nějakou dobu respektovat a přizpůsobit se jim. V této nelehké situaci si víc a víc uvědomuje, jak můžeme být za všechny běžně dostupné věci a služby vděční. Rodiny, které karanténu prožívají společně a většinu času tráví doma, to mají asi ze všech nejnáročnější. Home office, každodenní starost o domácnost, děti mimo školu a je opravdu obdivuhodné, jak se rodiče bravurně zhostili role učitele, trenéra, vychovatele, kuchaře, uklízečky, svačináře a mnohých dalších.
Vydáno 21.04.2020, přečteno: 401x
Autor: DIETAVKRABIČCE.CZ
 

Karanténní režim – příležitost něco změnit

Pro někoho je karanténa a omezené vycházení peklo na zemi, někteří se na současnou situaci dívají jako na příležitost, kdy můžou konečně něco změnit. Nečekané a nekomfortní situace mohou být naopak skvělou nakopávkou ke změně. Využijte karanténu ve svůj prospěch a staňte se novým člověkem.
 
Vydáno 17.04.2020, přečteno: 396x
Autor: dietavkrabicce.cz
 

Eliminujte riziko nakažení koronavirem – využijte dovážky domů

Situace ohledně koronaviru se vyvíjí z hodiny na hodinu a nyní je v zájmu všech, aby nebezpečí nákazy co nejdříve pominulo. Proto je nutné respektovat nařízení vlády a nevymýšlet způsoby, jak je vychytrale obejít. Teď se musíme řídit heslem tří mušketýrů: „Jeden za všechny, všichni za jednoho“. Co můžeme udělat proto, aby se situace co nejdříve zlepšila?
Vydáno 24.03.2020, přečteno: 8643x
Autor: DIETAVKRABIČCE.CZ
 

Jaké jsou hygienické zásady při přípravě krabiček?

V dnešním článku se s vámi podělíme o tom, jak připravujeme jídlo pro naši Dietu v Krabičce. Naši klienti jsou pro nás na prvním místě a rozhodně nechceme zklamat jejich důvěru, kterou v nás i se svými penězi vložili.
Vydáno 17.03.2020, přečteno: 463x
Autor: dietavkrabicce.cz
 

Proč tloustneme, i když se nám zdá, že se snažíme?

​Téma, do kterého se teď hodláme pustit, je velmi obsáhlé, ale pokud budete mít dostatek informací z různých zdrojů, tak vám budou jednotlivé dílky zdravého životního stylu do sebe skvěle zapadat.
 
Proč tedy přibíráme, i když máme pocit, že vše děláme správně? Hubnutí je komplexní proces a mohou ho ovlivňovat různé faktory od stravovacích, přes pohybové po stresové. My se vám budeme snažit přiblížit nejčastější chyby, které začátečníci při snaze zhubnout dělají.
Vydáno 18.02.2020, přečteno: 577x
Autor: DIETAVKRABIČCE.CZ
 

Najdeme dostatek bílkovin i v rostlinné říši?

​I když náš jídelníček běžně obsahuje maso, někdy si chceme od živočišných produktů zkrátka z různých důvodů na chvíli odpočinout. Co si ale máte dát na oběd nebo k večeři, aby jídlo obsahovalo dostatek bílkovin? I v rostlinné říši můžete najít skvělé zdroje této makroživiny, které navíc obohatí a zpestří váš jídelníček. Mezi naše favority se probojovaly tyto 4 kategorie rostlinných zdrojů bílkovin. 
Vydáno 17.02.2020, přečteno: 492x
Autor: DIETAVKRABIČCE.CZ
 

Předchozí
Další

Osobní odběr: Praha, Praha – východ, Praha – západ

Kontaktní formulář

Chcete-li si domluvit konzultaci s naší výživovou poradkyní, která Vám doporučí pro Vás vhodný stravovací program, neváhejte nás kontaktovat.

Napište nám

Denní menu již od 269,-Kč*

V ceně je zahrnuto 5 chutných jídel na celý den

  • Snídaně
  • Svačina
  • Oběd
  • Odpolední svačina
  • Večeře
Více info

Staňte se klientem

Chcete zhubnout nebo jen jíst zdravě s naší krabičkovou dietou? A to vše bez stresu ještě si pochutnat?

Více info